• Úvod  ›  
  • Metodika  ›  
  • Benefit 2000 + přiznání k DPH krok za krokem

Benefit 2000 + přiznání k DPH krok za krokem

Přiznání k DPH

Postup pro vytvoření přiznání k DPH a jeho následné odeslání do datové schránky finančního úřadu:

1.  Kontrola v modulu - Finanční účetnictví - nabídka - Účetní doklad - volba - Sledování:

  • a. Nezařazené doklady 
  • b. Nevyrovnané 
  • c. Prvotní doklady bez úč. dokl. aktuální období 

        DPH_step1

2.  V modulu - Finanční účetnictví - nabídka - DPHPřehled daní s DIČ - za dané období. Zkontrolujeme hlavně případné vykřičníky a hvězdičky - naznačují chybu! (v detailní verzi sestavy).

3.  Pokud je vše v pořádku, pak sestavu Přehled daní s DIČ vytiskneme a pro archivaci data převedeme přes tlačítko DPH_export do MS Excel nebo do formátu CSV a uložíme.

                                DPH_export_vystupu

4.  Dále se přesuneme do modulu Výkazy - nabídka - Výkazy - volba Daň z přidané hodnoty. Zadáme období, za které výkaz zpracováváme. Je dobré si pro pozdější použití uložit výkaz do MS Excel.

5.  V případě, že nám čísla v účetnictví i výkazu souhlasí, pak klikneme na ikonu DPH_epo_disketa, čímž vytvoříme xml soubor, který uložíme. Následně se prostřednictvím ikonyweb_epopřesuneme na stránky finanční správy a prostřednictvím tlačítka Vybrat soubor vložíme uložený xml soubor.

DPH_danovy_portal

6. Když je soubor vybrán, zvolíme v pravé horní části stránky tlačítko DPH_nacist

7.  V případě zjištěných chyb lze tlačítkem DPH_uprava_formular jednotlivé chyby v oddílech opravit.

DPH_protokol_chyb

8. Po úpravách můžeme zvolit Úplný opis k tisku a následně odkaz DPH_uplny_opis jako možnost uložení daňového přiznání pro pozdější potřebu. Dále zvolíme Uložení k odeslání do datové schránky

DPH_nabidka_epo

DPH_ulozeni_podani

9. Soubor je potřeba uložit na vámi určené místo a následně odeslat z vaší datové schránky do datové schránky vám určeného finančního úřadu (uvedeno v ostatních informacích pod uložením na disk).

DPH_datova_schranka